Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry
Námestie SNP 16, 974 01 Banská Bystrica
| mapa

Mládež v akcii

Projekt mládežníckej demokracie TÝKA SA NÁS TO / TÝKÁ SE NÁS TO

„Baví Ťa hip-hop, slam poetry alebo graffiti? Chcel/a by si spolupracovať so známymi umelcami? Zaujíma Ťa angažované umenie? Vnímaš diskrimináciu alebo neprávosť? Stretávaš sa vo svojom okolí s problémami, ktorú sú zdanlivo neriešiteľné? Chceš zistiť, akými spôsobmi môžeš aj Ty prispieť k ich riešeniu? Chceš vyjadriť svoj názor? Alebo máš nápad ako to zmeniť?“

Ak ste na niektorú z uvedených otázok odpovedali kladne, máte jedinečnú príležitosť!

Záhrada – Centrum nezávislej kultúry v spolupráci s košickou Tabačkou a pražskými organizáciami Studio Citadela a Společnost pro kreativitu ve vzdělávání rozbehla tento rok projekt mládežníckej demokracie s názvom “Týka sa nás to / Týká se nás to”. Projekt získal podporu v rámci programu Mládež v akcii a budú do neho zapojené 4 skupiny mladých ľudí z Čiech a Slovenska. Každá zo skupín si vyberie viaceré témy na lokálnej úrovni, ktoré zmapuje a následne spracuje pod lektorským vedením v rámci kreatívnych workshopov (hip-hop, graffiti, slam poetry).

Cieľom projektu je posilniť účasť mladých ľudí vo veku od 15 do 25 rokov na demokratických procesoch na lokálnej úrovni prostredníctvom zapojenia atraktívnych umeleckých smerov založených na koncepte angažovaného umenia. Aktivity budú prebiehať v spolupráci so zástupcami miestnej samosprávy, profesionálnymi umelcami a odborníkmi na danú tému. Medzi kľúčové aktivity budú patriť verejné diskusie, medzinárodné stretnutia mládeže, prezentácie výstupov z workshopov či záverečný putovný festival v Košiciach, Banskej Bystrici a Prahe v júni 2014.

Ak sa chceš pridať, stále je tu možnosť.

Krátky dotazník na http://bit.ly/14lNwqf

Pre viac informácií kontaktuj priamo Slava na slavo.sochor@gmail.com

Stiahni si info leták TU