Detail akcie
Lesy nás potrebujú, my potrebujeme lesy
Dátum 22. 9. 2021
Čas 18:30
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Vrtochy počasia sú zdvihnutím varovného ukazováka, aby sme si uvedomili, kým je čas, akú úlohu majú lesy v boji proti zmene klímy, v bioekonomike a vôbec v našom bežnom živote. Správne obhospodarované lesy pomáhajú chrániť pred povodňami aj pred suchom, pred zosuvmi, požiarmi, pred stále zvyšujúcimi sa teplotami a horúčavami, pred prachom, hlukom, zápachom a vizuálnym smogom. Zároveň sú zdrojom materiálu na drevené výrobky, stavby, papier, kúrenie a energiu. Poskytujú priestor a ochranu pre živočíšne a rastlinné druhy... V období pandémie sme si uvedomili ešte viac ako kedykoľvek predtým, ako sú lesy v okolí miest zdrojom krásy a estetických zážitkov tak potrebných pre našu fyzickú aj psychickú kondíciu.
V spolupráci s Národným lesníckym centrom Vás pozývame k prezentácii výsledkov výskumu a diskusii o ekosystémových službách lesa a akceptácii platieb za ekosystémové služby.

Vstup na podujatie je vo variante režimu OTP, a teda podmienený potvrdením o negatívnom AG (48h) alebo PCR (72h) teste, potvrdením o prekonaní covid-19, alebo potvrdením o očkovaní. Vstup do prevádzky kaviarne a na terasu nebude podmienený žiadnym potvrdením, počet osôb v kaviarni však bude limitovaný na 12 s dvojmetrovými rozostupmi medzi stolmi.

Podujatie sa koná v rámci tematického a vzdelávacieho programu Záhrady, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.