Detail akcie
Aktivizmus a spoločnosť I.
Dátum 21. 10. 2021
Čas 18:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Aktivizmus má nezastupiteľnú úlohu pri riešení mnohých spoločenských výziev a problémov. Či už ide o ochranu životného prostredia, ľudských práv alebo mnohých ďalších oblastí, aktivistky a aktivisti sú v popredných líniách boja za spravodlivosť a rovnosť. Napriek tomu sú práve oni častým terčom útokov politickej reprezentácie, ktorá okrem iného spochybňuje ich motivácie.

O úlohe aktivizmu v slovenskej spoločnosti, ale aj ďalších otázkach, sa budeme rozprávať s Martinou Strmeňovou, koordinátorkou platformy Nie v našom meste a Nikoletou Kuglerovou, koordinátorkou aktivizmu v Amnesty International Slovensko. Diskusiu moderuje Rado Sloboda.

 

Podujatie je súčasťou projektu 100ka („stovka“). Projekt 100ka je podporený z programu @Active Citizens Fund – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je @Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Podujatie sa koná v rámci tematického a vzdelávacieho programu Záhrady, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

(Diskusia prebehne online na našom Facebooku, ale aj fyzicky v centre nezávislej kultúry Záhrada v Banskej Bystrici.)