Detail akcie
Anténa & Bystriny o (nezávislej) kultúre + Braňo Jobus/ABUSUS
Dátum 23. 11. 2021
Čas 19:30
Miesto tootoot.tv

Dve osobnosti kultúrneho života, dvaja „cestovatelia“ po nezávislých kultúrnych priestoroch na Slovensku, dve cesty okolo Slovenska – Klubtúra Michala Kaščáka a Martina Valihoru a CykloKulTúra Mareka Adamova. Diskusia o autentických zážitkoch počas svojich „výprav“ a o tom, prečo je nezávislá kultúrna scéna pre Slovensko dôležitá. Po diskusii o 20:00 nasleduje koncert Braňa Jobus s jeho sólovým elektronickým projektom ABUSUS.

Diskusia a koncert prebehne v režime “len pre očkovaných” v kapacite do 40 ľudí, a tiež ako online stream cez www.facebook.com/zahradaCNK

V predvečer dvojdňového ľudskoprávneho podujatia HUMAN FORUM sme pre Vás v spolupráci so sieťou kultúrnych centier ANTÉNA a s občianskym združením BYSTRINY pripravili diskusiu o nezávislých kultúrnych centrách naprieč našou krajinou. Význam nezriaďovanej kultúry vo forme komunitno-kultúrnych centier má okrem sprostredkovania umenia a kultúry v regiónoch Slovenska veľký význam aj pre posilňovanie demokracie a občianskej spoločnosti. Ako to je naozaj a s čím sa stretli v menej alebo viac zabudnutých regiónoch, sa s nami podelia Michal Kaščák (Klubtúra) a Marek Adamov (CykloKulTúra). Moderovať bude Zuzana Wienk, zakladateľka ocenenia Biela Vrana z občianskeho združenia Bystriny.

Koncert Braňa Jobusa, slovenského speváka, hudobníka a zakladateľa hudobného festivalu Vrbovské vetry, bude taktiež streamovaný online. Braňo Jobus hosťoval v rôznych projektoch ako napr. BOLO NÁS 11 aj s pánom Lasicom a inými významnými slovenskými hudobníkmi. Ďalej spolupracoval so skupinou PARA, HORKÝŽE SLÍŽE, v piesňach Superstar CS, Nerob, ale aj na projekte NEUROPA s Michalom Kaščákom. Braňo Jobus moderuje festival Pohoda, Trutnov a Beseda u bigbítu a rôzne iné hudobné festivaly a akcie pre deti. Chodieva na besedy o knihách Jobusových po školách či knižniciach po celom Slovensku. Hudobná skupina ABUSUS je to sólový elektronický hudobný projekt Branislava Jobusa.

 

Podujatie má fundraisingový rozmer, kde budete môcť prispievať kúpou vstupenky cez webstránku Záhrady na tootoot.fm. Výťažok z podujatia poputuje na účet občianskeho združenia ANTÉNA – sieť pre nezávislú kultúru – na podporu koordinácie a realizácie aktivít, ktoré už 10 rokov pomáhajú rozvíjať sa mnohým kultúrnym a komunitným centrám združeným v tejto sieti.

 

Diskusia sa koná v rámci tematického a vzdelávacieho programu Záhrady, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.