Detail akcie
Kolowrat + Archívny chlapec
Dátum 18. 3. 2022
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Špeciálny akustický dvojkoncert v Záhrade snáď definitívne uzavrie dlhé obdobie kapacitných a iných obmedzení, ktoré nám bránili koncerty nielen organizovať, ale hlavne si ich užívať.

Kolowrat a Archívny chlapec sú stálicami slovenskej alternatívnej scény, no ich koncerty sú v posledných rokoch zriedkavé a vzácne. Spája ich hlavne umenie robiť kvalitné texty s pridanou hodnotou, preto ich vystúpenia určite potešia nielen uši, ale aj dušu.

Košická kapela Kolowrat si vyslúžila pomenovanie „gitaroví melancholici“, čo v hrubých rysoch vystihuje nálady a smery obsiahnuté v ich tvorbe. Kapela debutovala v roku 2006, za druhý album získali tri nominácie na Radio Head_Awards 2009 (album roka – cena poslucháčov a cena kritikov a singel roka). Po treťom albume, koncom roka 2015, ohlásili prestávku, ktorú prerušili zatiaľ iba niekoľkými akustickými vystúpeniami, či koncertom na Pohode 2018. Na jar 2021 vydávajú album Bichrom, obsahujúci takzvané streetfolkové verzie piesní.

Gitarista, spevák a skladateľ, vystupujúci pod menom Archívny Chlapec, vydal na značke Slnko Records svoj tretí album s názvom Zapadákov. Kolekciou intímnych piesní sa vracia naspäť k pesničkárstvu, postavenom na akustickej gitare a úprimných textoch o rodine, detstve a živote v malom meste.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.