Detail akcie
NE/CHCEM TU ZOSTAŤ! / Nám. SNP, Banská Bystrica
Dátum 21. 9. 2023
Čas 16:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Nie je Ti jedno, do akého rána sa zobudí Slovensko 1. októbra? Preto poď voliť! 

Ak sa mladí ľudia vedia na niečom zhodnúť, tak to je na tom, že ich nikto nepočúva, že ich názor nikoho nezaujíma, že to tu všetko ide z kopca a že vlastne úplne najlepšie bude zo Slovenska odísť. 

Ak existuje možnosť, ako jednoducho prispieť k tomu, aby sa to zmenilo, tak sú to voľby. V sobotu 30. septembra 2023 sa konajú predčasné parlamentné voľby, ktoré určia akým smerom sa bude Slovensko uberať. Obzvlášť v Banskej Bystrici sme sa neraz presvedčili, že prísť k volebným urnám je skutočne dôležité. Prijmime preto občiansku spoluzodpovednosť a neberme tieto parlamentné voľby na ľahkú váhu. Dokážme si, že Slovensko je krajina, v ktorej sa oplatí zostať! 

V rámci občianskej mobilizačnej kampane Ne/chcem tu zostať vystúpia vo štvrtok 21.9. o 16:00 na Námestí SNP v Banskej Bystrici okrem rečníkov z rôznych profesijnych sfér aj domáca kapela Škridle, alternatívna skupina ZLOKOT, známa speváčka Katarzia, ako aj mladý spevák so silnými textami Vojtik z Detvy.

Na realizácii banskobystrického predvolebného mobilizačného koncertu sa podieľajú Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, organizácia Klíma ťa potrebuje a iniciatíva Chcem tu zostať.

Hlavnými iniciátormi kampane Chcem tu zostať je Občianska platforma pre demokraciu, Memo 98, Nadácia otvorenej spoločnosti a Nadácia Pontis. Na realizácii kampane sa podieľajú aj ďalšie desiatky mimovládnych organizácií. Všetky sú zverejnené na webovej stránke www.pretovolim.sk .

Kampaň Chcem tu zostať je striktne nestranícka. Nie je namierená proti žiadnej politickej strane či kandidátovi, a zároveň žiadnej politickej strane alebo kandidátovi nevyjadruje podporu. Je to občianska mobilizačná kampaň, ktorej cieľom je podporovať demokratický systém, inšpirovať mladých ľudí k záujmu o veci verejné a vyzývať ich k účasti vo voľbách.