Detail akcie
[Záhradná rezidencia] Robert B. Lisek: APEIRON
Dátum 10. 7. 2024
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

APEIRON

Koncert a predstavenie, ktoré skúma ďalší krok evolúcie ľudstva, vznik tzv. ľudského post-technologického vedomia. Predstavenie vás rituálne zasvätí a dovedie do tranzu hyperreality ako paralelného sveta, ktorý formuje umelá inteligencia a biodynamika účinkujúcich performerov. Projekt ohlasuje príchod informačnej lavíny, ktorá súvisí s vývojom učenia sa strojov a AI. Náhle zmeny začnú prebiehať rýchlo a nesúvislo.

Robert B. Lisek je umelec, matematik a skladateľ, ktorý skúma prieniky medzi systémami, sieťami a procesmi – výpočtovými, biologickými a sociálnymi. Lisek je priekopníkom v oblasti umenia a hudby založenej na učení sa strojov, čo podnecuje kritické úvahy o dôsledkoch AI pre súkromie, konanie, dôveru, kreativitu a kultúru. Je skladateľom súčasnej hudby, autorom mnohých projektov a partitúr na priesečníku spektrálnej, stochastickej, konkrétnej hudby a hluku (noise music). 

Jeho tvorba zahŕňa viac ako 300 výstav a koncertov, medzi nimi: „GOLEM“ v ZKM Karlsruhe; “SIBYL” v IRCAM Centre Pompidou a MAXXI Museum Rome; „APEIRON“ v Ars Electronica Linz; „QUANTUM ENIGMA“ v Harvestworks Center New York a STEIM Amsterdam; „TERROR ENGINES“ vo WORM Center Rotterdam; „DEMONS“ na Benátskych bienáloch (sprievodné podujatia); „NEST“ na veľtrhu umenia ARCO v Madride; „FLOAT“ v Lower Manhattan Cultural Council, NYC; a „WWAI“ v Siggraph, Los Angeles.

 

https://robertlisek.com/

https://lisek.bandcamp.com/

https://vimeo.com/user10330215

https://www.facebook.com/robert.lisek/

https://www.instagram.com/robertblisek/

 

Rezidenčný program Záhrady CNK v roku 2024 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.