Detail akcie
Caitlin Doughty: Dym v jej očiach
Dátum 27. 10. 2021
Čas 18:00
Miesto tootoot.tv

diskusia s autorkou a prekladateľkou knihy

Hoci dnešná spoločnosť rada predstiera, že smrť sa jej netýka, predsa len sú medzi nami jedinci, ktorí vyslovene túžia pracovať v krematóriu. Američanka Caitlin Doughty sa rozhodla otvoriť trinástu komnatu pre nezasvätených a vo svojej knihe Dym v očiach a iné lekcie z krematória pozýva na fascinujúcu morbídnu cestu plnú bizarných stretnutí a nepravdepodobných zážitkov, ktoré vyústili až do vzniku Rádu dobrej smrti. Táto iniciatíva sa profesionálne usiluje vzdelávacími aj praktickými nástrojmi zlepšovať prirodzené uchopenie smrti v spoločenskom chápaní.

Ako horí lebka? Dá sa od mŕtvoly nakaziť smrteľnou chorobou? Koľko nebožtíkov sa vojde do jednej dodávky? Svoju prácu a tiež knihu, ktorá teraz vychádza v slovenskom preklade, Caitlin Doughty predstaví cez telemost aj na festivale "Venček alebo rakvičku?", spoločne s prekladateľkou Mariannou Bachledovou. Podujatie moderuje Rado Sloboda.

Podujatie má kapacitu 30 ľudí v režime OTP a bude streamované online cez FB fanpage - www.facebook.com/zahradaCNK

Podujatie sa koná v rámci tematického a vzdelávacieho programu Záhrady, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Partneri: Literárna bašta, Artforum BB, Záhrada spomienok