Detail akcie
SK_ROLL
Dátum 30. 6. 2023
Čas 18:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

intermediálna performance o zákonitostiach a nástrahách digitálneho sveta - “Skroluj alebo buď skrolovaný!"

Jedna realita nám už nestačí! Virtuálny svet sa stal našou kompaktnou súčasťou. Bez internetu akoby nie sme celiství, úplní.

Čo všetko sa v ňom skrýva a čo tam skrývate vy? Informácií je okolo nás toľko, že ich nemusíme vyhľadávať ako kedysi, ale oni vyhľadávajú nás. Pri vyhľadavání informácií sa do tela uvoľňuje dopamín a ten predsa potrebujeme. 

Dáte si? Dajte si. Prijmite všetky koláčiky a vaše tajomstvá budem mať ako na dlani. Viem o vás všetko! Sledujem vás. V tomto online vesmíre viem pôsobiť nenápadne. A skutočne si myslíte, že vo virtuálnom priestore ste v bezpečí? 

Intermediálny workshop, na ktorom sa dozviete viac o zákonitostiach a priepastiach digitálneho sveta. Lektor vás prevedie rôznymi oblasťami tak, aby ste silu internetu a umelej inteligencie zažili na vlastnej koži. 

Tvorivý tím

Text: kolektív
Účinkuje: Andrej Polakovič
Réžia: Petra Kovalčíková
Dramaturgia: Katarína Vozárová
Produkcia: Milan Zvada

VSTUP 5€

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podujatie v rámci programu Aktívna komunita - Digitálne zručnosti podporila Nadácia Orange. Podujatie sa uskutoční vrámci projektu Let's come together programu Erasmus+, ktorého hlavným partnerom je Cesta rozvoje v spolupráci s Interatcive Education.